28 maja 2024

Co zabrać w podróż autostopową?

Wielu z nas decyduje się na podróż autostopową. Powody są różne. Wśród nich z pewnością znajdziemy większą dawkę adrenaliny, ciekawe przygody, wolność ducha, czy też zdecydowanie niższe koszta. Należy jednak pamiętać, że podróż zrealizowana w taki sposób wiąże się z tym, że swój bagaż będziemy musieli stale ze sobą nosić co może szybko zmęczyć nam kręgosłup. Co zatem zabrać ze sobą w taką podróż aby nie obciążyć zbytnio naszego ciała i dalej mieć z niej przyjemność ?


W podróży tego typu bez wątpienia potrzebnych nam będzie zdecydowanie więcej praktycznych rzeczy niż podczas takiej, w której zatrzymamy się w hotelu. Autostop to niezaprzeczalnie ciekawa sprawa, wymaga jednak pewnego przygotowania. Oprócz namiotu oraz śpiworu i opcjonalnie karimaty, warto zabrać ze sobą mini kuchenkę przenośną aby móc sporządzić sobie ciepły posiłek podczas tej jakże ekscytującej przygody. Kuchenkę gazową trzeba jakoś uruchomić, w czym pomoże nam zapalniczka bądź zapałki. Przydatna jest także linka bądź kawałek jakiegoś sznurka, na którym będziemy mogli rozwiesić pranie. Niezbędą w takiej przygodzie jest latarka, z tym, że najlepiej zabrać tak zwaną czołówkę ponieważ jest lżejsza, a przy okazji nie zabiera nam rąk gdyż zamocowana jest na naszej głowie. Przyda się nóż do otwierania puszek oraz innych prac, które będą wymagały ostrego narzędzia.

Jeśli chodzi o ubrania, warto mieć ze sobą coś ciepłego oraz obowiązkowo coś przeciwdeszczowego. Nigdy bowiem nie wiemy kiedy pogoda spłata nam figla. Ilość ubrań nie powinna być zbyt duża, jednakże nie powinniśmy popadać w skrajność w tym przypadku. Warto znaleźć tutaj złoty środek, ale przede wszystkim zabierać rzeczy, które spiszą się podczas pogody panującej w danym regionie. Warto także pomyśleć o tym aby nasz plecak, z którym podróżujemy także był nieprzemakalny bo o tyle o ile wszystko co zabieramy schowamy lub przypniemy do niego, o tyle samego plecaka już nigdzie nie ukryjemy.
Autostop to sposób podróżowania, na który porywa się coraz więcej ludzi, zarówno tych bardzo młodych jak i nieco starszych. Nic dziwnego, adrenalina, poczucie wolności.. Jeśli tylko się do niego odpowiednio przygotujemy może się okazać, że za niewielką sumę przeżyliśmy przygodę życia.