16 czerwca 2024

Kupno olejów i filtrów samochodowych – lepiej w internecie czy w sklepie stacjonarnym?

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o regularnej wymianie olejów i filtrów samochodowych. W przeciwnym wypadku samochód mógłby nawet się uszkodzić, a jeśli nie, to na pewno skróci się jego żywotność i bezawaryjność. Co więcej, brak regularnych wymian tych podzespołów może skutkować po prostu mniejszą lub większą awarią, czego na pewno wolelibyśmy uniknąć.

Jak często wymieniać filtry i olej samochodowy?

Wśród mechaników przyjęło się mówić, że każdy kierowca powinien udać się na wymianę filtrów i oleju samochodowego co najmniej raz do roku lub co 10 tysięcy kilometrów. W ostatnim czasie wielu producentów samochodowych zaczęło oferować swoim klientom silniki i oleje, które podobno idealnie sprawują się nawet do kilometrażu 30 tysięcy kilometrów, jednak w praktyce okazało się, że kierowcy często mają potem problem z danymi autami. Dlatego wciąż zaleca się oddawać samochód na serwis i wymianę olejów i filtrów raz do roku lub co wspomniane już 10 tysięcy kilometrów.

Gdzie kupić olej i filtry samochodowe?

W dzisiejszych czasach inflacja dotknęła również i branżę motoryzacyjną, a co za tym idzie, części samochodowe stały się droższe. Dlatego też wiele osób zastanawia się, czy nie lepszym wyborem będzie zakup części do samochodu w internecie. I okazuje się, że rzeczywiście jest to lepszy wybór. Jednak musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać poszczególne podzespoły do danego modelu samochodu. Oznacza to, że zarówno filtry samochodowe, jak i olej samochodowy musi być indywidualnie dobrany do modelu samochodu, najlepiej za sprawą identyfikacji numeru VIN. Oczywiście jeśli wybierzemy się do mechanika stacjonarnie, to mechanik może samemu kupić potrzebne części samochodowe. Jeśli szukasz mechanika z Nowego Sącza lub z okolic, to warto sprawdzić polecane warsztaty samochodowe na https://www.enowy.pl.

Jeśli więc mamy nieco pojęcia o samochodach i motoryzacji, a także potrafimy dobrać odpowiednie części do naszego auta, to na pewno możemy skusić się na zakupy internetowe, gdyż w sieci znajdziemy te same produkty po niższych cenach. Pamiętajmy tylko, aby rzeczywiście olej samochodowy i filtry wymieniać regularnie. Dzięki temu silnik samochodowy, jak i cały samochód będzie sprawować się znacznie lepiej, a także zwiększy się jego żywotność.