16 czerwca 2024

Używany samochód z gwarancją – jakie ma zalety?

Zastanawiając się nad zakupem używanego samochodu, warto wziąć pod uwagę opcję w postaci auta z gwarancją. Jest to rozwiązanie, które ma na celu podnieść atrakcyjność oferty, ale przy okazji chroni również interesy nabywcy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Pewna i bezpieczna transakcja

Jak podkreślają eksperci z salonu Honda Plaza, jedną z kluczowych przesłanek przemawiającą na korzyść zakupu używanego samochodu z gwarancją jest bezpieczeństwo takiej transakcji. Gwarancją objęte są stosunkowo młode samochody, które zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym oraz prawnym. Nabywca ma zatem pewność co do pochodzenia pojazdu – jego historia serwisowa oraz przebieg są ponadto dobrze udokumentowana. Najlepsze salony sprzedają wyłącznie takie auta, które były naprawiane w autoryzowanych serwisach. Nie ma zatem ryzyka, że usługi te zostały wykonane nieprawidłowo.

Popularne modele znanych marek

Popularne modele przodujących na rynku motoryzacyjnym marek – w takich właśnie używanych samochodach specjalizują się dealerzy. Honda to doskonały przykład marki aut z drugiej ręki, w jakie można zaopatrzyć się w salonach. Plus tego jest taki, że do takich samochodów łatwo dostać części, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście kosztów serwisowych. W przypadku trudno dostępnych i drogich komponentów trzeba brać poprawkę na niemałe wydatki na naprawy.

Bezpłatne naprawy niektórych usterek

Mniejsze wydatki na naprawy to ogromny plus gwarancji, jaką na używany samochód daje dealer. Honda oraz koncerny motoryzacyjne udzielają na nowe auta gwarancji producenta, której nie należy mylić z gwarancją dealera. W przypadku pojazdów z drugiej ręki umowa gwarancyjna dotyczy tylko wybranych usterek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z uszkodzonym samochodem można się zgłosić jedynie do serwisów wskazanych w umowie. Warto się zatem upewnić, że warsztat znajduje się niedaleko od miejsca zamieszkania właściciela auta – a najlepiej w tej samej miejscowości. Jeśli chodzi o listę usterek, wiele zależy od konkretnego pakietu gwarancyjnego.