20 lipca 2024

Samochody jakiej marki można najczęściej spotkać na polskich drogach?

W Polsce z roku na rok rośnie liczba pojazdów samochodowych. Auto ma praktycznie każda osoba dorosła. Oczywiście zdecydowana większość pojazdów, które pojawiają się w każdym roku w Polsce jest sprowadzanych z zagranicy.. Jakie samochody cieszą się największą popularnością w Polsce? Przekonajmy się.

Polski rynek motoryzacyjny

Od lat bardzo mocną częścią polskiego rynku motoryzacyjnego są samochody z Niemiec. Europa zachodnia zdecydowanie przoduje wśród marek samochodów, które można spotkać na polskich drogach. Dość powiedzieć, że średnio w każdym roku do Polski trafia aż 1 milion używanych pojazdów. Niektóre z nich są w lepszym, a niektóre w gorszym stanie technicznym. To oczywiście ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. O wypadkach w zeszłym roku na polskich drogach przeczytamy w artykule na stronie nadrogach.pl.

Warto teraz przyjrzeć się zestawieniu marek samochodowych, aby sprawdzić jakie samochody cieszą się największym uznaniem polskich kierowców.

Najpopularniejsze używane samochody w Polsce w ostatnich latach

Kierowca lubi, gdy samochód, którym się porusza jest zarówno estetyczny, wygodny, jak i bezpieczny. I te aspekty w największym stopniu spełniają samochody od zachodnich producentów, szczególnie zważając uwagę jeszcze na stosunek ceny do jakości.

Najczęściej sprowadzanymi do Polski pojazdami w 2020 roku był samochód marki Audi A4. Łącznie pojawiło się ich w Polsce aż 28 051 sztuk. Na drugiej pozycji znajdował się Volkswagen Golf w liczbie 23 902 sztuk. Trzecie miejsce w rankingu przypadło Oplowi Astra w ilości 23 107 sztuk. Na kolejnych miejscach na szczycie rankingu znalazło się jeszcze miejsce dla BMW 3, Audi A3 oraz dla Volkswagena Passat. Czołową dziesiątkę zamykały dodatkowo takie pojazdy jak Ford Focus, Opel Corsa, Audi A6 i BMW 5. Ewidentnie Polacy upodobali sobie motoryzację z Europy Zachodniej, a przede wszystkim marki samochodowe naszego zachodniego sąsiada, a więc Niemiec.

Jak więc widać, polscy kierowcy na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim wygodę i prestiż, kupując takie auto jak Audi i BMW. Chociaż spora część kierowców wybiera również kompromis pomiędzy wygodą i ceną, stawiając na samochody marki Volkswagen. Zauważalna jest również grupa osób, która woli kupić nowszy samochód w niższej cenie, wybierając np. samochody marki Opel i Ford.

Sprawdź również: segmenty aut.