20 lipca 2024

Parkowanie w Krakowie – jak można je usprawnić?

Kraków należy do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Nie bez powodu zatem powstaje tu coraz więcej stref płatnego parkowania. Pomimo tego, że są potrzebne, korzystanie z nich wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – plusy i minusy

W Krakowie, podobnie jak w innych dużych miastach, strefy płatnego parkowania tworzone są głównie po to, aby zachęcić kierowców do częstszego korzystania z transportu publicznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na ulicach stolicy Małopolski z roku na rok przybywa samochodów, więc im więcej jest w mieście miejsc postojowych, tym lepiej. Zapotrzebowanie na strefy płatnego parkowania jest zatem spore. Niemniej z drugiej strony jest rozwiązanie niepozwani one wad. Największym minusem jest naliczenie opłat za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Zdarza się też, że kierowcom brakuje drobnych na bilety, do parkomatów są kolejki, płatność kartą nie zawsze wchodzi w rachubę.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – łatwiej z aplikacją

Aplikacja do szybkich płatności mobilnych AnyPark przyda się każdemu kierowcy, który często zostawia auto w strefie płatnego parkowania. Kraków akurat pod tym względem daje duże możliwości wyboru. Trzeba tylko pamiętać o sprawdzeniu, czy dana strefa jest objęta omawianą usługą – parkingi, na których można płacić za pomocą aplikacji, są oznaczone logo operatora. Płynie z tego szereg korzyści. Przede wszystkim aplikacja jest wyposażona w opcję sekundowego naliczania. Dla jej użytkowników oznacza to dokładnie tyle, że płacą jedynie za rzeczywisty czas postoju. Zaletami aplikacji są również opcja zapamiętywania lokalizacji samochodu oraz możliwość zakończenia lub przedłużenia postoju. Szybko i wygodnie – to na pewno docenią wszyscy kierowcy.

Aplikacja do parkowania – jak zacząć?

Aby stać się użytkownikiem aplikacji, wystarczy po prostu zainstalować ją na smartfonie. Konto da się zarejestrować nie tylko z jej poziomu, ale także dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz rejestracyjny na stronie usługodawcy.