19 kwietnia 2024

O czym trzeba pamiętać, kupując używany samochód z salonu?

Rynek używanych samochodów w Polsce obfituje w wiele atrakcyjnych ofert, nie ma więc problemu ze znalezieniem auta dopasowanego do konkretnych potrzeb i finansowych możliwości. Nabyć je można m.in. w salonach, które mają w ofercie pojazdy z drugiej ręki.

Czy warto kupić używane auto z salonu?

Największą zaletą używanego samochodu jest to, że kosztuje mniej niż pojazd nowy. Ford EcoSport czy inne popularne modele aut można kupić w znacznie niższych cenach, co jest kluczowym argumentem przemawiającym na korzyść takiej inwestycji. W salonie Autoplaza dostępne są używane samochody, które zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym i prawnym. Mają co najwyżej kilka lat, co również jest ważnym czynnikiem zapewniającym długookresowe użytkowanie. Renomowane salony na sprzedawane przez siebie używane samochody udzielają specjalnej gwarancji dealera. W jej ramach możliwa jest darmowa naprawa niektórych usterek w serwisach wskazanych w umowie, co pozwala zaoszczędzić na naprawach. Dodatkowy plus jest taki, że salony handlują znanymi modelami aut takimi jak np. wspomniany już Ford EcoSport. Z dostępnością części do tych samochodów nie ma większych problemów, co też przekłada się na koszty serwisowe.

Co brać pod uwagę przy zakupie używanego auta z salonu?

Kupując używane auto z salonu, należy kierować się takimi samymi zasadami, jak ma to miejsce w przypadku transakcji zawieranej pomiędzy osobami prywatnymi. Trzeba zatem w pierwszej kolejności sprecyzować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem pojazdu, a także oszacować budżet na jego zakup. To ułatwi selekcję ofert oraz ich analizę pod kątem konkretnych preferencji. Warto wcześniej umówić się na spotkanie ze sprzedawcą, chociaż akurat do salonu można się wybrać w dowolnym momencie mieszczącym się w godzinach otwarcia. Konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją auta oraz obejrzenie go od środka i od zewnątrz. Trzeba przyjrzeć się wszystkim detalom. Bezwzględnie zalecana jest jazda próbna, którą można połączyć z wizytą w zaufanym warsztacie.

https://www.autoplaza.com.pl/