28 maja 2024

Czy opłaca się zainwestować w używaną Hondę E?

Decydując się na zakup używanego auta elektrycznego, większość osób wybiera popularne modele znanych marek. W Polsce na wtórnym rynku motoryzacyjnym jest spory popyt na Hondę E. Czy rzeczywiście taki nabytek to gra warta świeczki?

Honda E – najważniejsze informacje

Honda E to samochód produkowany przez japoński koncern od 2019 r. Wersję produkcyjną Japończycy zaprezentowali podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Patrząc na Hondę E, nie sposób nie dostrzec podobieństw do Civika z 1972 r. Stylistyka jest wyraźnie utrzymana w klimacie retro, ale też nie jest pozbawiona nowoczesnego sznytu i minimalistycznego designu. Reflektory wykonano w całości w technologii LED. Deska rozdzielczą wyposażono w dotykowe ekrany, które zastąpiły tradycyjne przyciski. Silnik elektryczny ma moc 150 KM. Jak zapewnia producent, wystarczy pół godziny, aby poziom naładowania akumulatora osiągnął 80 proc.

Honda E – jakie ma zalety?

Największą korzyścią wynikającą z zakupu używanego elektryka jest niższa cena niż w przypadku nowego pojazdu. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe podkreślają jednak, aby nie skupiać się wyłącznie na aspekcie finansowym. Używaną Hondę E w dobrym stanie technicznym wyróżniają też m.in. aktywna maska silnika, cyfrowe lusterka, bardzo niska awaryjność i bezpieczeństwo. Pomimo kompaktowych rozmiarów omawiana Honda jest samochodem niezwykle wygodnym i zapewniającym wysoki komfort podczas podróży – silniki elektryczne mają bowiem to do siebie, że pracują bardzo cicho. To z pewnością doceni każdy kierowca – zarówno podczas jazy po mieście, jak i w dłuższych trasach.

Honda E – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując używaną Hondę E, trzeba przede wszystkim mieć na względzie to, w jakim jest ona stanie. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że samochód nie zawiedzie. Podczas spotkania ze sprzedawcą należy zapoznać się z dokumentacją pojazdu. Trzeba też dokładnie je obejrzeć od zewnątrz i od środka, a także wybrać się na jazdę próbną – najlepiej połączoną z wizytą w zaufanym serwisie.