28 maja 2024

Parking przy lotnisku w Balicach – jakie ma zalety, jak rezerwować?

Lotnisko w podkrakowskich Balicach to jeden z najważniejszych w Polsce portów lotniczych. Bardzo ważnym elementem jego infrastruktury są płatne parkingi, które stanowią ogromne udogodnienie dla znakomitej większości kierowców.

Dlaczego warto skorzystać z parkingu w Balicach?

Sprawne funkcjonowanie portów lotniczych zależy od wielu czynników. Trudno je sobie obecnie wyobrazić bez parkingów, gdzie zmotoryzowani podróżni mogą zostawić swoje auta. Planując wylot z podkrakowskiego portu lotniczego, trzeba koniecznie uwzględnić kwestie związane z dojazdem na lotnisko. Najlepiej dostać się tu własnym samochodem – to bezwzględnie najwygodniejszy środek transportu. Płatny parking znajdujący się na terenie portu lotniczego to najbezpieczniejsze miejsce, gdzie można zostawić auto. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy i cennego czasu, który w innym razie należałoby przeznaczyć na znalezienie dogodnej lokalizacji dla samochodu.

Jak korzystać z płatnego parkingu przy lotnisku?

Jest kilka istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać, chcąc skorzystać z płatnego parkingu. Kraków Balice to port lotniczy, który jest w tym zakresie obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking. Proponuje ona ponad 600 miejsc na w pełni utwardzonym parkingu długoterminowym, gdzie znajdują się specjalne miejsca przeznaczone do wyładunku bagażu. Pierwszym krokiem jest znalezienie usługodawcy, którego oferta odpowiada indywidualnym wymogom pod względem zawartości i ceny. Warto mieć na uwadze to, w jakiej odległości od terminala znajduje się parking oraz czy usługodawca zapewnia tam bezpłatny transport. Następnie trzeba zarezerwować miejsce – na szczęście aktualnie można to zrobić online. Na stronie wybranej firmy należy wypełnić prosty formularz, podając w nim termin i czas rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Za postój da się również zapłacić przez internet, aczkolwiek nie jest to obowiązkowym wymogiem. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych trudności trzeba poinformować o nich obsługę parkingu.