14 września 2024

Jakie korzyści daje długoterminowy wynajem samochodów?

Wynajem samochodów na długi termin to obecnie jedna z najpopularniejszych usług transportowych. Jest adresowana do szerokiego grona odbiorców – zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Jakie ma zalety i co daje korzystanie z niej?

Szeroki wybór aut

Klienci wypożyczalni iPanek decydujący się na wynajęcie samochodu na długi termin mają duży wybór, jeśli chodzi o marki i modele pojazdów. Auto można dopasować do konkretnych potrzeb – bez względu na to, czy w rachubę wchodzi np. dostawczak dla przedsiębiorcy, czy samochód osobowy dla rodziny. Wynajem pojazdów w tej właśnie formie funkcjonuje w bardzo wielu miastach w Polsce, m.in. w Białymstoku. Wypożyczalnia aut, z którą kierowca nawiązuje współpracę, powinna dysponować nowoczesną flotą.

Alternatywa dla zakupu i leasingu

Wynajem samochodu na długi termin to znakomita alternatywa dla leasingu czy zakupu samochodu na własność. W porównaniu z leasingiem wynajem obejmuje szerszy pakiet usług dodatkowych oraz kompleksową obsługę przez cały okres obowiązywania umowy. Wynajem umożliwia również korzystanie z samochodu bez konieczności kupowania go na własność, co zawsze oznacza szereg różnych wydatków.

Atrakcyjne warunki najmu

Chcąc wypożyczyć samochód na długi termin na atrakcyjnych warunkach, warto porównać oferty co najmniej kilku wypożyczalni pod kątem cen oraz zawartości. Istnieje opcja podpisania umowy bez wkładu własnego lub z minimalnym wkładem własnym, który przeważnie jest niższy niż w przypadku kredytu udzielanego przez bank lub umowy leasingowej. Miesięczna rata za wynajem uwzględnia koszty utrzymania samochodu. Jest ona stałej wysokości, co znacznie ułatwia planowanie budżetu domowego lub firmowego.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Długoterminowy wynajem samochodów nie jest traktowany na takich samych zasadach jak pożyczki czy kredyty. Z tego też względu nie ma żadnego wpływu na zdolność kredytową najemcy – nie ma przy tym znaczenia, czy najemcą tym jest osoba prywatna, czy przedsiębiorca. Przy prowadzeniu działalności gospodarczej raty najmu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.