20 lipca 2024

Samochód luksusowy na minuty – gdzie i jak wynająć?

Wynajem samochodów luksusowych kojarzy się głównie z podniosłymi okazjami takimi jak np. ślub. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje opcja wypożyczenia takiego auta na minuty. Na czym polega takie rozwiązanie i jak z niego korzystać?

Samochody na minuty – jak je wypożyczać?

Obecnie usługi transportowe dostępne są w różnych formach. Wynajem samochodów na minuty to doskonały przykład nowoczesnego najmu. Formalności sprowadzają się bowiem do zainstalowania na smartfonie aplikacji PANEK CarSharing – wynajem jest w całości obsługiwany właśnie z jej poziomu, bez żadnych pisemnych umów. Zarejestrowanie się w aplikacji zainstalowanej na telefonie jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu. Aplikacja służy do otwierania samochodów, a także do kończenia najmu. Na interaktywnej mapie wystarczy wybrać jeden z wolnych samochodów, a następnie dotrzeć do niego w określonym czasie.

Samochody na minuty – jakie samochody można wynająć?

Wielu osobom wynajem samochodów na minuty kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnymi autami przystosowanymi do jazdy miejskiej. Oczywiście jest to prawdą, niemniej warto pamiętać o tym, że w ramach omawianej usługi klientom udostępniane są również auta luksusowe. Warszawa to jedno z polskich miast, gdzie istnieje możliwość wypożyczania ich w omawianej formule. To świetna sposobność do przetestowania samochodów, których zakup wiąże się ze znaczącym wydatkiem. Niektórzy w ten sposób sprawdzają konkretne modele aut, których kupno na własność biorą pod uwagę.

Luksusowe auto na minuty – o tym trzeba pamiętać?

Wynajem luksusowych samochodów na minuty niewiele różni się od wynajmu przez aplikację osobowych aut. Jednak z racji na wysoką wartość tych pojazdów użytkownicy aplikacji muszą sprostać dodatkowym wymogom takim jak m.in. wydanie w aplikacji określonej kwoty na przejazdy. Mówiąc innymi słowami, trzeba mieć już pewien staż w korzystaniu z aplikacji. Wypada też przypomnieć o obowiązku przestrzegania zasad wynajmu oraz o tym, że najemca także odpowiada za wypożyczony samochód.