20 lipca 2024

Kultowe samochody prosto z kinowego ekranu

Samochody poruszają także serca filmowców. Najbardziej kultowe modele pojawiają się właśnie na kinowym ekranie. Poznaj kultowe modele, o których warto pamiętać! Być może jeden z nich stanie się kiedyś twoim samochodem?

Najbardziej znana biała taksówka – Peugeot 406

Biała taksówka z francuskiej komedii „Taxi” to kultowy samochód, który podbił serca wielu miłośników motoryzacji. Ten pojazd to Peugot 406, choć trochę zmodyfikowany. Ma m.in. inne zderzaki, czy woltę na dachu. W 2018 roku pojazd, który pojawił się w drugiej części filmu został wystawiony na aukcji. To jednak nie oznacza, że sam nie możesz mieć podobnego auta! Jeśli zależy ci na używanym samochodzie, podobny pod względem wyglądu model kupisz nawet poniżej 10 000 zł. Warto więc się rozglądać!

Co ciekawe, aktualnie w Polsce jeździ co najmniej jeden Peugot 406, który został przerobiony tak, aby jak najbardziej przypominać samochód z filmu.

Rozmawiaj ze swoim małym Bumblebee – Chevrolet Camaro

Seria „Transformers” to filmy opowiadające o kosmicznych robotach, które potrafią zmieniać się w samochody. Nic dziwnego, że uwielbiają je wszyscy mężczyźni, wewnątrz których wciąż tkwią mali chłopcy! Jednym z najpopularniejszych bohaterów jest Bumblebee, który zmieniał się w Chevroleta Camaro. Ten sportowy samochód w filmie miał jaskrawożółtą barwę. Jego sportowy wygląd sprawia zaś, że nawet osoby nieznające serii na pewno zatrzymają wzrok na takim aucie!

Samochód znany dzięki dinozaurom – Ford Explorer XLT

W kultowym filmie „Park Jurajski” pojawił się Ford Expllorer XLT. Trochę przerobiony, został nazwany Jurassic Park Explorer. To samochód elektryczny, dzięki któremu można było zwiedzać różne zakamarki zamieszkanego przez dinozaury parku. Ten SUV wyróżniał napęd na cztery koła, a jego produkcja rozpoczęła się w 1992 roku. Uwielbiasz dinozaury? Jeśli tak, koniecznie musisz mieć ten samochód! Mimo upływu lat bez wątpienia sprawdzi się dobrze także w trudniejszym terenie.

Ten model był wyjątkowy – Subaru Impreza WRX STI

Na sam koniec zdecydowanie nowszy samochód. Film „Baby Driver” pojawił się na ekranach kin w 2017 roku i szybko podbił serca wszystkich. Opowiada o wybitnym młodym kierowcy. To pozornie zwykłe i niezbyt drogie auto, na ekranie wypadło fenomenalnie! Samochód z filmu pochodzi z 2006 roku, jednak nieco zmodyfikowano jego budowę, np. dodając mu napęd na cztery koła.

Kultowe samochody są wciąż w zasięgu twojej ręki. Wystarczy, że wybierzesz któryś z tych modeli, aby zasiąść za kierownicą rozpoznawalnego i niezwykłego pojazdu!