16 czerwca 2024

Jak dbać o szyby w samochodzie?

Szyby samochodowe to stosunkowo trwały element każdego pojazdu. Jednak czasem szyba może ulec uszkodzeniu lub pęknąć w wyniku kontaktu z małym kamykiem, lub żwirem wyrzucanym spod kół jadącego samochodu. Najczęściej taka usterka dotyka przedniej szyby i wówczas kierowca musi zdecydować, czy chcę taką szybę wymienić, czy też woli ją naprawić? Zatem, jak poprawnie dbać o szyby w samochodzie?

Czy warto naprawiać szyby w samochodzie?

Wielu kierowców bagatelizuje problem pękniętej szyby, szczególnie jeśli rysa się nie powiększa. Mimo to uszkodzona szyba to nie tylko ryzyko otrzymania mandatu, ale i ograniczenie widoczności na drodze. Poza tym pęknięcie może się z czasem pogłębić, znacznie zmniejszając nasze bezpieczeństwo. Wobec czego taką usterkę powinniśmy od razu usunąć, a najlepiej zrobić to w renomowanym serwisie samochodowym typu https://hanesco.pl/. Ponieważ doświadczeni fachowcy z Hanesco szybko naprawią szybę, dzięki czemu nie trzeba będzie jej wymieniać, a to pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze i czas potrzebny na wstawienie nowej szyby.

Wymiana szyby w samochodzie

Jednak w pewnych sytuacjach naprawienie szyby nie jest już możliwe i w takim wypadku pozostaje nam jedynie wymiana szyby na nową. Zakup nowej szyby to zwykle spory wydatek, dlatego warto odwiedzić dobry serwis szyb samochodowych w Lublinie, gdzie będziemy mogli zdecydować się na jedną z dogodnych dla nas opcji takich jak:

  • szyby zespolone
  • szyby hartowane
  • szyby klejone
  • przeszklenia z tworzyw sztucznych

Co ważne wszystkie proponowane rodzaje szyb powinny być poddane testom wytrzymałościowym i funkcjonalnym, aby klient miał pewność, że są solidnie wykonane i w pełni bezpieczne.

Przyciemnianie szyb w samochodzie — dla kogo?

Przyciemnianie szyb w samochodzie to szybki sposób na podniesienie walorów wizualnych danego auta, ponieważ takie szyby wyglądają efektownie i są praktyczne. Ponadto szyby oklejone specjalną folią to bezpieczne i trwałe rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się zarówno w samochodach sportowych, jak i w zwykłych osobówkach. Poza tym w serwisie szyb samochodowych Hanesco można wybrać różny stopień przyciemnienia szyby, dzięki czemu będziemy mogli idealnie dopasować kolor folii do charakteru naszego auta.

Dbając o szyby, troszczymy się jednocześnie o cały samochód i przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Dlatego należy reagować na każdy ubytek w szybie, nawet jeśli z początku wydaje się niegroźny. Ponadto decydując się na przyciemnianie szyb w Lublinie, warto korzystać tylko z renomowanego serwisu szyb samochodowych, który zapewnia najlepsze dostępne na rynku rozwiązania.