20 lipca 2024

Czy warto planować wcześniej przeprowadzkę zanim zamówimy taxi bagażowe?

Działania, które uważamy za niewygodne, trudne lub czasochłonne, są często odkładane, świadomie lub nieświadomie, na nieokreślone „później”.

Widmo przeprowadzki sprawia, że widzimy ją w czarnych barwach i świadomie odkładamy czynności z nią związane na sam koniec. W międzyczasie korzystne byłoby zrobienie listy przedmiotów, rzeczy, mebli, sprzętu, które zamierzamy przetransportować.

Rysunek Przeprowadzka domu, mieszkania – zapakowane meble, przedmioty do taxi bagażowego – Intrans Przeprowadzki

Nieporęczne i delikatne przedmioty warto wcześniej oznaczyć i wywieźć do rodziny, znajomych, żeby nie przeszkadzały nam w przeprowadzce/ pakowaniu. Poprzez eliminację delikatnych przedmiotów zmniejszy nam się koszt przeprowadzki.

Jeżeli chcemy zlecić demontaż i montaż mebli do transportu podczas przeprowadzki to musimy liczyć się z dodatkową opłatą. Możemy również zlecić tymczasowo przechowywanie/ magazynowanie przedmiotów. Taką usługę mają już większe firmy przeprowadzkowe np. Intrans Przeprowadzki z Warszawy – Taxi bagażowe.

Rysunek Tymczasowe magazynowanie, przechowywanie przedmiotów, rzeczy podczas przeprowadzki – Intrans Przeprowadzki

Jeżeli wszystko sobie wcześniej zaplanujemy to będzie to nas kosztować zarówno mniej czasu i pieniędzy. Wcześniejsze zabezpieczenie i spakowanie rzeczy już ograniczy nam koszt przeprowadzki/ wynajęcia bagażówki. To samo dotyczy demontażu mebli. Jeżeli mamy stare meble to lepiej zlecić firmie przeprowadzkowej wywiezienie i utylizację mebli. Taką usługę posiada również firma Intrans. Warto rozważyć, czy chcemy, żeby firma znosiła i wnosiła nam rzeczy, czy sami to zrobimy a jedynie skorzystamy z samego transportu taxi bagażowego.

Rysunek Przeprowadzki, transport biur, firm, mieszkań – taxi bagażowe, bagażówka – Intrans Przeprowadzki

Te wszystkie informacje będą niezbędne do zaoferowania odpowiedniej ilości pracowników do przeprowadzki oraz odpowiedniego auta/ samochodu lub ew. więcej pojazdów, jeżeli będzie to np. przeprowadzka firmy, biura. Przy przeprowadzkach domów, mieszkań zazwyczaj wystarczy jeden średni samochód dostawczy.